Két még pont nélküli együttes csapott össze a bajnokság 3. fordulójában a Sport11 Sportcsarnokban. A vendégek ráadásul az első két meccsen a kapuba sem tudtak betalálni. A mi részünkről ilyen negatív széria nem volt elmondható, ugyanakkor az eredmények miatt volt bőven hiányérzet a szakmai stábban. Ebből kifolyólag két igen feszült együttes csapott össze, ami megmutatkozott a pályán is, sajnos nem csak a csapatok hibáztak sokat, de a sípmesterek is sokat tévedtek mindkét oldalra, ami tovább fűtötte az indulatokat, de ezek ellenére sem volt sportszerűtlen a mérkőzés és a 4 sárga lap sem mondható soknak.

Nem is kezdtük rosszul a mérkőzést, sikerült beszorítanunk a vendég együttest és inkább az Ő térfelükön volt többet a labda, de helyzetekig ritkán jutottunk el. A hibáinkból a vendég csapat többet veszélyeztetett. A félidő felétől már jól működött a letámadás és többször sikerült az ellenfél védelme mögé kerülni, de a pontosság hiányzott a befejezéseknél. Sajnos ez már évek óta tartó probléma. A feszültség látszódott mindkét gárdán, ami néhányszor igen érdekes jelenetsorokat eredményezett. A félidőt jelző sípszóig viszont egyik oldalnak sem sikerült a kapuba találnia.

Térfélcsere után viszont nem kellett sokat várni az első gólra, amit sajnos nem mi szereztünk. A 22. percben Fekete volt eredményes egy hátul elvesztett labda után. Ami pedig ezután történt azt nem igazán tehetjük ki az ablakba. 5 percen belül kaptunk még 4 gólt, amiket komoly egyéni vagy csapatszintű hiba előzött meg, az első bekapott gól teljes zűrzavart idézett elő a fejekben és innen már nem is nagyon volt visszaút és nem feltétlen az eredmény miatt, mert 10 perc alatt le lehet dolgozni 5 gólos hátrányt is a futsalban. A további vendég gólokat Öreglaki, Juhász, Bencsik és Fekete szerezték. A 35. percben aztán egy szép támadás végén Módly Domi nagyon szépen lőtte ki a hosszú felsőt ezzel biztosítva, hogy ezen a mérkőzésen is a kapuba találjunk. 1 perccel később azonban visszaállt az öt gólos különbség és Fekete keretbe foglalva a teljesítményét mesterhármast szerzett. Folytatás jövő hét csütörtökön a hibátlan és igencsak megerősödött Újpest otthonában.

Magyar Futsal Akadémia – SG Kecskemét 1-6 (0-0)
Sport11 Sport és Szabadidőközpont
Vezette: Dr. Tóth-Tolnay (Deme R., Kondákor T.)
MFA: Nyerges – Módly M., Szabó K., Tarpai, Módly D.
Csere: Tóth B., Klacsák, Papp Á., Nguyen, Véghelyi, Boznánszky, Bokor, Szabó D., Papp-Kálmán
Vezetőedző: Boznánszky Gábor-Tóth Miklós
SG Kecskemét Futsal: Krajcsi – Bíró, Bencsik, Rutai, Fekete
Csere: Hajnal V., Lehotai, Kovács, Hajnal N., Öreglaki, Juhász, Kovács Á.
Vezetőedző: Koós Károly
Gólszerzők: Módly D., ill. Fekete (3), Öreglaki, Juhász, Bencsik
Fotó: Madarász Krisztina
További hírek