A hétfői HOPE elleni döntetlen után egyértelmüsödött a képlet. A fennmaradó két mérkőzésünket meg kell nyernünk a bennmaradáshoz. Az utolsó hazai bajnokinkat kivételesen szombati napon rendeztük meg, ami végül jó reklámfogásnak bizonyult, hiszen rengetegen látogattak ki a Sport11 Sportcsarnokba, amit ezúton is köszönünk. Ti is hozzájárultatok a tegnapi győzelemhez és biztosak lehettek benne, hogy a csapat május 25-én Pécsen mindent meg fog tenni, azért, hogy a következő szezonban is NB1-es mérkőzésre tudjatok kilátogatni.

Ellentmondást nem tűrően kezdtük a mérkőzést, Módly Márk már a 4. percben egy jó letámadást követően megszerezte a vezetést. Ráadásul 1 perccel később hatméterest végezhettünk el, de ezt sajnos Papp-Kálmán kihagyta. Ugyanakkor ez sem szabott gátat a lendületüknek és a 7. percben Szabó Bence növelte az előnyt. Sajnos erre még ebben a percben válaszolt Gerencsér. A bekapott gól már kicsit megtörte a ritmust, de a 9. percben egy szép centerjáték után Papp Ábel rúgta fel a léc alá a labdát. Ezt követően nagyobb szünet következett, ami a gólokat illeti. Ezt végül Szabó Bence törte meg a 14. percben, amivel már három volt közte. Ugyanakkor erre is még ebben a percben válaszolt a Haladás Fehér révén. A félidőben több gól már nem született, de egy rendkívül mozgalmas és talán a szezon legjobb félidejét produkálták a srácok.

A második félidő ugyan a gólok számát tekintve nagyon elmaradt az elsőhöz képest, de az izgalmakról ezt nem mondhattuk el. Az első félidőben sok dolga nem volt Nyerges kapusnak, de a másodikban már annál inkább, de mi sem panaszkodhattunk a helyzeteiket tekintve, de ebben a félidőben már nem sikerült őket olyan hatékonyan gólra váltani. Elég hamar már a 10. percben előkerült a létszámfölényes játék a vendégeknél, így a labdát is inkább ők birtokolták, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. A félidő egyetlen gólját egy szemfüles találatot követen, Szabó Koppány szerezte. Egy lassú kapuscserét használtunk ki, Nyerges nagyon pontosan dobta fel centerünk fejére a labdát, aki a hatoson belülről befejelte azt az éppen a pályára visszatérő Gyimesi előtt. Ezzel pedig beállította a végeredményt.

Magyar Futsal Akadémia – Haladás VSE 5-2 (4-2)
Sport11 Sport és Szabadidőközpont
Vezette: Deme (Urgyán, ifj. Imrő)
MFA: Nyerges – Módly M., Klacsák, Módly D., Szabó B.
Csere: Tóth B., Papp Á., Nguyen, Kiss Cs., Tarpai, Szabó K., Szabó D., Papp-Kálmán, Bokor
Vezetőedző: Boznánszky Gábor-Tóth Miklós
Haladás VSE: Gyimesi – Tatai, Körmendy, Gerencsér, Dobos
Csere: Homlok, Kárász, Hajmási, Nagy, Fehér, Póta, Lajos
Vezetőedző: Sziffer András
Gólszerzők: Módly M., Szabó B. (2), Papp, Szabó K., ill. Gerencsér, Fehér
Kiállítva: Póta
Fotó: Madarász Krisztina
További hírek