MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA hivatalos oldala
  • info.magyarfutsalakademia@gmail.com
  • Kétszer is visszajöttünk három gólos hátrányból

    Írta: MFA admin

    Három bajnoki döntő várt még ránk a bajnokságban, ebből egyet le is tudtunk hétfőn, sajnos számunkra nem a legideálisabb eredmény született, de az esélyeink sem csökkentek drasztikusan a bennmaradásra. Félig meddig továbbra is a mi kezünkben maradt a sorsunk. Szombaton pedig már következik is a következő döntő a Haladás csapata ellen, ismét hazai pályán. Jó hír, hogy Tarpai visszatérhetett és gólpasszt is adott, valamint Nyerges is letöltötte eltiltását, Ő a szombati összecsapáson térhet vissza a keretbe.

    A nagy tét végül minket tett görcsössé a meccs elején. Az első 10 perc borzalmasan alakult a mi szempontunkból. A 3. és a 6. percben is egy szélen végigvezetett kontra után a centerezést Vékei majd Szabó Donát lőtte az üres kapuba. A gyorsan bekapott gólok kissé megkavarta a fejeket és kapkodóssá tette a játékunkat, sok volt a helyezkedési és védekezési hiba. Egy ilyen hibát kihasználva Fridrich sarkazta be a vendég csapat 3. gólját. Erre azonban hamar sikerült válaszolni, Módly Márk 1 perccel később szépített. A görcsösségünk ellenére a vendég csapat játszott idegesen és a félidő felére már 5 szabálytalanságnál jártak, nem is húzták ki a félidőt kétszer is a tízméteres pontról lőhettünk kisbüntetőt. Az elsőt Papp-Kálmán higgadtan értékesítette a másodikat sajnos fölé lőtte, így 1 gólos HOPE vezetéssel mentünk szünetre.

    Hasonlóan rosszul kezdtük a második félidőt is, mint az elsőt, 3 perc elteltével Vékei duplájával ismét 3 gól volt a különbség. Az ötödik vendég gólra, viszont ismét hamar sikerült válaszolni, ismét Módly Márk révén, ez a két gyors válasz kulcsfontosságúak voltak az egész meccset tekintve. Utána viszont sokáig nem változott az eredmény és ebben a félidőben nekünk sikerült hamar begyűjteni az 5 faultot, így az agresszív letámadásunkat is óvatosabban kellett alkalmaznunk. 7 perccel a vége előtt jött az 5a4 elleni játékunk. 1 perc sem telt el máris sikerrel járt ez a taktika. Tarpai nagyon szépen ismerte fel a helyzetet és hozta kihagyhatatlan helyzetbe Módly Márkot, igaz megpattant a lövés és öngólnak könyvelték le. 6 perc volt ekkor még hátra és ismét egy gólra feljöttünk. A 36. percben sikerült eltüntetni ezt is, Klacsák tudott egyenlíteni ismét 5a4 elleni játékból. Mivel nekünk csak a győzelem volt elfogadható tovább rohamoztunk 5a4-be, de az eredményen már sajnos nem tudtunk változtatni, így maradt a senkinek sem igazán jó döntetlen.

    Magyar Futsal Akadémia – H.O.P.E. Futsal-Alpassport 5-5 (2-3)
    Sport11 Sport és Szabadidőközpont
    Vezette: Juhász (Muhari, Topálszki)

    MFA: Tóth B. – Módly M., Klacsák, Módly D., Szabó K.

    Csere: Domokos, Papp Á., Nguyen, Kiss Cs., Tarpai, Szabó B., Szabó D., Papp-Kálmán, Bokor

    Vezetőedző: Boznánszky Gábor-Tóth Miklós

    H.O.P.E. Futsal-Alpassport: Koncsol – Fridrich, Vékei, Milavecz, Everton

    Csere: Bohony, Jávorszky, Nádudvari, Németh, Horváth, Molnár, Szabó Do., Szabó S.

    Vezetőedző: Matyó Máté

    Gólszerzők: Módly M. (2), Papp-Kálmán, Molnár (ög), Klacsák , ill. Vékei (3), Fridrich, Szabó Do.

    Fotó: Madarász Krisztina

    További hírek

    Támogatóink