MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA hivatalos oldala
  • info.magyarfutsalakademia@gmail.com
  • Végül elég lett az X is, nyáron ismét készülhetünk az NB1-re

    Írta: MFA admin

    Egyszerű volt a képlet az utolsó fordulóban, ha nyerünk bennmaradunk, minden más esetben a másik mérkőzésre is figyelni kell, ugyanis még vereség esetén is bennmaradhattunk volna. Természetesen nem akartunk izgulni a meccs után, elég a meccs közben, így mindenképpen nyerni mentünk a már kieső Pécshez. A Haladás ellen remekül játszó csapaton Boza mester nem változtatott, így ugyanaz a keret és kezdő lépett parkettre. A másik mérkőzésen a HOPE utazott a Haladáshoz.

    A győzelmi kényszer ismét jól hatott a mérkőzés elején hiszen már az 1. percben megszereztük a vezetést, Módly Márk révén, aki a véghajrához érve remek formába lendült. A Haladás ellen is ő szerezte az első gólt, a HOPE ellen pedig háromszor is betalált. A folytatás nem sikerült olyan jóra, mint 1 hete, mert a 10. percben Vénosz egyenlített. 2 perccel később viszont emberelőnybe kerültünk. Ábrahámot állították ki és ha ez nem lett volna elég az emberelőnyünkből Kiss vétett öngólt. A 16. percben pedig Papp-Kálmán növelte az előnyt, így kétgólos előnnyel mehettünk szünetre. Félidőben tehát a másik meccs eredményétől függetlenül bennmaradásra álltunk.

    Fordulás után nagyon hamar elherdáltuk az előnyünket, a 23. percben Kiss a jó kaput is bevette a 24. percben pedig Molnár Csongor egyenlített. Ezzel pedig kezdődött minden elölről és ismét függtünk a másik mérkőzés eredményétől is, ha mindkét meccs döntetlen, mi estünk volna ki. A 31. percben jött aztán a hideg zuhany és először a meccsen vezetett a Pécs. A hazaiak játékos-edzője Bálint Gergő volt eredményes. Ebben a pillanatban csak, akkor maradhattunk volna az NB1-ben, ha a HOPE minimum két gólos vereséget szenved. A 34. percben sikerült ismét betalálni, a másik a véghajrát remek formában végigjátszó Papp Ábel egyenlített. Ezzel az eredménnyel egy kicsit jobb volt a helyzetünk, azért kellett szurkolni, hogy a másik meccs ne döntetlenre végződjön. Mivel nem változott már az eredmény, így a pályán maradva vártuk a híreket a Haladás-HOPE mérkőzésről, amit végül a HOPE gárdája 1 góllal megnyert, így Mi is és Ők is készülhetünk az NB1-re a következő szezonban is.

    A szép számú kilátogató szurkolónak ezúton is nagyon köszönjük a biztatást, még ilyen messze is az otthontól!!

    Prohuman-PTE-PEAC – Magyar Futsal Akadémia 4-4 (1-3)
    Lauber Dezső Sportcsarnok
    Vezette: Zimonyi (ifj. Hartung, Gindl)

    Prohuman-PTE-PEAC: Molnár M. – Molnár Cs., Ábrahám, Vénosz, Szigeti

    Csere: Wilkesz, Bálint, Puletic, Tóth A., Bachesz, Szakály, Kiss, Pápai

    Vezetőedző: Bálint Gergő

    MFA: Nyerges – Klacsák, Módly M., Módly D., Szabó B.

    Csere: Tóth B., Papp Á., Nguyen, Kiss, Tarpai, Bokor, Szabó D., Szabó K., Papp-Kálmán

    Vezetőedző: Boznánszky Gábor-Tóth Miklós

    Gólszerzők: Vénosz, Kiss, Molnár Cs., Bálint, ill. Módly M., Kiss (ög.), Papp-Kálmán, Papp Á.

    Kiállítva: Ábrahám

    További hírek

    Támogatóink